Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gdzie znajduje się urządzenie zliczające przejechane km.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Gdzie znajduje się urządzenie zliczające przejechane km.

    antena GPS to nie radiowa

  • #2
    Gdzie znajduje się urządzenie zliczające przejechane km.

    Witam serdecznie- mam nietypowy problem ponieważ moje auto jest jeszcze na gwarancji, zbliża mi się przegląd a obecnie nie mam możliwości na niego pojechać, auto zagranicą i w ciągłym ruchu....

    Gdyby licznik był manualny to odłączyłbym linkę i km by się nie nabijały do czasu powrotu- a jak jest w skodzie?

    Czy czysto teoretycznie mogę coś odłączyć żeby km się nie nabijały?
    jeśli tak to co i gdzie?

    Octavia II 2012 1,6Benzyna

    z góry dzięki

    Komentarz


    • #3
      MichalAniol, nic nie kombinuj ,bo gwarancję stracisz,niemasz takiej możliwości w twoim autku kilometry zapisuje licznik i sterownik licznika na pewno ,a jasna cholera gdzie jeszcze .
      Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
      jak pomogłem to daj punkcik
      sprzęgło od G 60

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez sebu
        sterownik licznika
        sterownik silnika

        MichalAniol, nie masz opcji
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          czyli temat nie do przeskoczenia? nie da się tego tak po prostu zatrzymać?

          Komentarz


          • #6
            krzynol, chodziło mi o sterownik silnika ops:
            Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
            jak pomogłem to daj punkcik
            sprzęgło od G 60

            Komentarz


            • #7
              OK dzięki panowie za pomoc.

              Komentarz


              • #8
                MichalAniol, to by było za proste,u mnie w pracy mam octy ll z 2011r.i koledzy trochę kombinowali z paliwkiem,autko pojechało ona serwis do salonu (auto na gwarancji )podpięli skodę pod kompa w celu sprawdzeniu błędów i pan nagle wyskakuję z pytaniem,a gdzie autko jechało 220 km/h stojąc w miejscu,komp miał zapisane,że prędkość na liczniku była,a koła stały w miejscu,więc lepiej nie ryzykować.
                A jak jesteś za granicą to serwisu nie możesz zrobić w innym serwisie :?:
                Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
                jak pomogłem to daj punkcik
                sprzęgło od G 60

                Komentarz


                • #9
                  A nie prośćie po przyjechaniu do domu zmienić VCDSem w liczniku, że ma się przegląd zrobić dopiero za 200km i wtedy ASO nie będzie się czepiało? Zakłądam, że masz zmienny okres przeglądów.
                  BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                  SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                  Komentarz


                  • #10
                    Serwisy zazwyczaj tolerują niewielką odchyłkę w przebiegu między przeglądami. Zadzwoń zapytaj jak to jest w Skodzie.
                    Miałem podobny przypadek z Citroenem i wiem, że można przejechać do 1000 km bez utraty gwarancji.

                    Komentarz


                    • #11
                      Bez sensu... Za granicą nikt nie serwisuje Skody?

                      ...Nóż w kieszeni mi się otwiera, jak słyszę o wszelkich kombinacjach z przebiegiem.
                      Tak na wszelki wypadek.

                      Komentarz


                      • #12
                        w tym roczniku pewnie masz naliczanie kilometrow z czujnika abs. jesli bys odlaczyl odpowiedni czujnik abs to zapewne kilometrow by nie zliczalo. chyba z emas zimpulsator na skryzni to jego ewentualnie odlacyzc i tez nie bedzie nabijac km.
                        G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                        Komentarz


                        • #13
                          Doskonały pomysł. To że nie będzie działał abs i esp i zgłoszą błędy to tylko mały szczegół...
                          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                          Komentarz


                          • #14
                            no tak abs i esp nie bedzie dzialał ale bez tego ludzie jezdzili jeszcze pary lat temu. Nie jest to element neizbedny.
                            Wiem ze poczatkowe tdi PD mialy impulsatory na skryzniach a pozniej weszly rozwiazania ze predkosci jest brana jak w wiekszosci innych marek czyli z czujnika abs lewego przdneigo kola czyli z instalacji przy pompie ABS gdzie spotykaja sie wszystkie kabelki z kazdego kola czy innych podzespolow zaleznie od wyposazenia auta.
                            G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                            Komentarz


                            • #15
                              To może niech odepnie sobie też wspomaganie bo bez tego ludzie też dawniej jeździli. Nie sądzę by sprawa przeglądu była warta takich kombinacji. Czasami warto zachować umiar.
                              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                              Komentarz


                              • #16
                                kto patrzy na km abys kaske zostawil

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez MichalAniol
                                  zbliża mi się przegląd a obecnie nie mam możliwości na niego pojechać, auto zagranicą i w ciągłym ruchu....
                                  Na Antarktyddzie jeździsz ,że nie ma aso?

                                  Nie szkoda gonić fury po autostradach na przepracowanym oleju ?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    wesol, Wszystko się zgadza,tylko jak ma xenony to też powinien odłączyć,bo np.sterownik od świateł też może zapisywać kilometry :?

                                    rurka07, Serwis,bo jak się spóźnisz to tracisz gwarancję i jak by nie było to Tobie powinno zależeć na gwarancji.
                                    Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
                                    jak pomogłem to daj punkcik
                                    sprzęgło od G 60

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      MichalAniol, serwis dopuszczał +/- 500 km.
                                      Informacje dostałeś na 1200/1500 przed planowanym przebiegiem +500 tolerancja to daje około 1700 km przed terminem przeglądu.
                                      Chyba można zaplanować sobie mając takie informacje.
                                      Dodatkowo w możesz bez problemu sprawdzić przed długą trasą ile zostało km do przeglądu za pomocą pokrętła w liczniku.
                                      Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        a mi od początku to pachnie autem firmowym które kolega chce wykorzystać mniej lub bardziej zgodnie z umowa z pracodawca a nie terminowościa przeglądu nie dalej jak miesiąc temy był na FCP.pl temat poruszony przez pana PH który chciał kombinować i autem jechac na wczasy żeby tylko przebieg się nie zmienił warto dla paru km tak kombinować ?...........
                                        JEST O2FL kombi 1,8TSI
                                        BYŁA czerwona Fabia I kombi 1.4 16V 74kw/101km 2005r

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez enemik
                                          a mi od początku to pachnie autem firmowym które kolega chce wykorzystać mniej lub bardziej zgodnie z umowa .........
                                          na dodatek konto założone na OCP raczej dla jednego w/w celu. Osobiście uważam iż temat należy przesunąć do kosza, gdzie jest jego miejsce.
                                          Zamieszczone przez Voit
                                          ...Nóż w kieszeni mi się otwiera, jak słyszę o wszelkich kombinacjach z przebiegiem.
                                          dokładnie i wszystko na temat

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X